שיש למטבח

שיש למטבח

הרבה אנשים שמשפצים את ביתם, עומדים בפני הרבה החלטות. הצבעים השולטים, הסגנונות, העיצוב הרצוי. ומה לא? אחת מן ההחלטות ההרות גורל, היא בחירת שיש למטבח. וכיצד אפשר להגיע להחלטה מושכלת בהיבט הזה? יש לבחור שיש עם ברק מעודן, שמשדרים אווירה של אקסקלוסיביות, כמו גם של אלגנטיות, שיוסיפו לנכס שלכם אווירה מנצחת לעד. השיש הוא חומר הגלם המוצלח ביותר לחלל בבית, החלל המרכזי. המקום שהכול קורה בו. במטבח מבשלים ואופים. במטבח מקיימים שיחות, ובעיקר אוכלים או מארחים. בשל כך, יש להשקיע בשיש את כל אלמנט היצירתיות שלכם, ולעשות את הבחירה הנכונה.

מה הקשר בין שיש למטבח לבין אריכות ימים?

כדאי שתדעו, כי שיש למטבח ידוע בתור חומר לבניין עוד משחר ההיסטוריה. בשל כך נודעה המסוגלות שלו לעמוד במבחן הזמן, לטווח הארוך. כאשר מקפידים על התקנה, אטימה ותחזוקה נאותה שלו, תוכלו ליהנות מפירותיו כל עוד הבית שלכם עומד על תילו, ותזכו לאריכות ימים של השיש במטבח שלכם.

 בחירת שיש למטבח מתכתבת עם מסגרת התקציב

כמו בכל החלטה, שכרוכה בהוצאה כספית, אף בהחלטה על בחירת שיש למטבח, יש להתכתב בהצלחה עם מסגרת התקציב שלכם. חרף העובדה, כי השיש למטבח נראה כה יוקרתי, והמחשבה הראשונה שעולה בראש מקורה במוצר יקר, שידכם אינה משגת – פני הדברים ממש שונים. במציאות, מחירו של השיש למטבח עשוי להיות הרבה יותר אטרקטיבי מהחלופות, לרבות קוורץ או גרניט. תלוי כמובן איפה קונים, מה סוג השיש ומה מידות העובי שלו.

שיש למטבח מתהדר בעמידותו בפני חום, אבל לא רק…

הידעתם כי מי שחובב בישול, כמו גם שפים וקונדיטורים, מזמן כבר החליטו כי שיש למטבח הוא החיפוי המוצלח ביותר למקום עבודתם? והדבר נובע מחמת הרבה סיבות. נתחיל מכך, שלא משנה כמה תחממו עליו, גם בטמפרטורות חום הכי קיצוניות, הוא ייוותר קר, ולכן הוא אפשרות נהדרת למקום כמו מטבח, שבו מרבים לאפות ולבשל. אך השיש לא מוגן רק מזמני בישול או לחלופין מזמני אפייה, השיש למטבח לעולם לא יישרף, אבל מומלץ להגן על הגימור שלו, באמצעות השמה של תחתית קרירה מתחת לסיר הבוער, ולהותיר את המקום מוגן כראוי. כאשר מדברים אודות שיש, מדברים בוודאות על אבן טבעית. מה שאומר שהוא יותר עמיד בפאת שברים או שריטות. חרף כל יתרונותיו אלו, השיש למטבח יותר רך מן החומר הגרניט, לדוגמא, באופן הזה שאפשר לבצע עמו סינרגיה של אלמנטים דקורטיביים אטרקטיביים.